Zákroky - vysvětlení

Excize

Excize je drobný chirurgický zákrok, který je lékařem prováděn na operačním sále. Před zákrokem není třeba být nalačno, naopak je vhodné dobře posnídat. Pokud máte z provedeného lékařského ošetření strach, reagujete citlivě na nějaké léky nebo injekce, špatně snášíte bolesti nebo při ošetřeních omdlíváte, informujte ošetřujícího lékaře vždy před provedením zákroku.

Místo zákroku se po desinfekci znecitliví injekčně aplikovaným anestetikem. Poté následuje vyříznutí odstraňovaného kožního projevu. Nakonec je provedeno sešití rány a sterilní překrytí rány. Odebraný vzorek je u indikovaných excizí odeslán na histologické vyšetření. Ošetřujícímu lékaři jsou výsledky histologického nálezu oznámeny zpravidla do 15 dnů.

Stehy se odstraňují dle doporučení ošetřujícího lékaře a to nejčastěji po cca 14 dnech. Pro dobré hojení operovaného místa je nutné jej chránit 4-6 dnů po operaci před namočením. V době hojení do 6 týdnů po zákroku je nutné jizvu chránit před mechanickým napínáním. Jizvu je nutno chránit proti slunečnímu záření, v případě nemožnosti zakrytí je třeba používat k ošetření přípravky s vysokým UV filtrem.

Komplikací hojení může být zánět, krvácení, dehiscence jizvy, hypertrofická nebo keloidní jizva. Pokud se v průběhu hojení objeví jakékoliv obtíže, poraďte se s ošetřujícím lékařem.

Kauterizace

Odstranění drobných kožních výrůstků, genitálních bradaviček, rozšířených žilek apod. Provádíme pomocí elektro nebo termokauteru- Nežádoucí účinek zákroku je bolestivost, pocit pálení, ev.i mírné krvácení. K optimálnímu hojení je třeba udržet v suchu, čistotě, chránit před UV zářením.

Excochleace

Excochleace je drobný zákrok prováděný na kůži za účelem odstranění nežádoucího kožního projevu pomocí excochleační lžičky. Zákrok je možno provádět v místním znecitlivění injekcí, aplikaci chladu nebo bez anestezie.

Nežádoucí účinek zákroku i po zákroku: bolestivost, modřina, krvácení, mokvání, pigmentace, jizva.

Nežádoucí účinek anestezie injekční: bolestivost, pálení, modřina, výjimečně alergická reakce.

Po zákroku je třeba uchovávat ránu v suchu, čistotě, mechanicky nenamáhat, chránit před UV zářením.

Sklerotizace

Sklerotizace je zákrok, při němž inj.aplikaci vstřikujeme do metliček, varixu látku, která umožní vymizení žil. V místě aplikace vzniká lehký zánět ošetřeného varixu s lehkou citlivostí, mírnou bolestivostí, je možnost vzniku modřiny, zatuhnutí ev.vzniku puchýřku, pigmentace.

Po zákroku je nutná trvalá komprese 5dní, pak je nutná komprese po dobu 6týdnů po posledním zákroku vždy při pohybové aktivitě, bandáž není nutná v noci, v poloze vleže. Po zákroku je možná zcela běžná fyzická aktivita. K prevenci pigmentací po zákroku je nutné vyvarovat se UV záření. V případě potíží, dotazů kontaktujte ošetřujícího lékaře.

 Botulotoxin

Aplikace Botulotoxinu je metoda k odstranění,  zmírnění     mimických  vrásek  na čele,  mezi obočím a kolem  očí .  Aplikací  Botulotoxinu    je  možné   i výrazně  omezit     nadměrné  pocení  v podpažích .

 Efekt     nastupuje   obvykle  během     4-7dní,    nejčastěji  do 10 dní a po první aplikaci  trvá      3-6 měsíců , v podpažích  efekt      trvá  6-9 měsíců. Postupně  odeznívá  a  opakovanou  aplikací    opět  dosáhneme   žádoucího efektu   . Opakováním  zákroku   se prodlužuje     délka  žádaného  efektu .

 Botulotoxin    je možné     dále kombinovat    např.  s inj. výplňovými  materiály  , plazma  terapií, ev. dalšími   neinvazivními   metodami  k rejuvenaci /omlazení / pokožky .

FTC terapie-mesonitě

            -je miniinvasivní metoda faceliftingu pomocí vstřebatelných vláken z polydioxanu..

 Pomocí  tenké jehličky dochází k implantaci nití pod kůži. Aplikace těchto nití spustí kaskádu rejuvenačních/omlazujících/ procesů, dochází k novotvorbě vlastního kolagenu. T

Tato nová kolagenová síť dokáže vyzvednout ochabující a povislé tkáně obličeje , krku, výstřihu a jiných lokalit/ břicha, hýždě/.

FTC metoda umožňuje  také snížení tukových zásob- podbradek, dvojitá brada, břicho, paže,stehna..

 

Výhodou FTC terapie  - léčba bez jizev, bez prac. neschopnosti, bez bolestivosti, bez nutnosti  stahovacího  prádla

Používané  nitě   1/ PDO monofilament threads -  rovné vlákno, má  zpevňující                                  účinek v kůži

                             2/ PDO screw threads –zavinuté vlákno ve tvatru pružinky-                                  má  3D  efekt a   konturuje

                             3/ PDO log threads  - vlákno s háčky – má vypínací efekt

 

Metoda je vhodná pro pacienty s počínajícími vráskami, řešení poklesů kůže, řešení vrásek v nosoretních rýhách, kolem očí, na čele, na krku v děkoltu event. v kombinaci s inj.lipolysou i na břiše bocíc, snížení objemu tuku i u podbradku, na břiše, na pažích..

 

Výsledek  FTC terapie závisí na věku klienta, na stupni ochabnutí.

 Vlákno se vstřebá po 9 měsících, kolagenová kostra přetrvává  1-2 roky

 

Jaké jsou možné komplikace?

               Dočasný otok a modřinky v místech vpichů , klient může pocitovat pnutí, také může  zpočátku vlákno nahmatat. Tyto projevy mizí během 2-3 týdnů

 

Metoda není vhodná  pro pacienty s akutní infekčním onemocněním, s psychickými   poruchami , nádory, s poruchou krevní srážlivosti, se sklonem k tvorbě  keloidních jizev  , se systémovým onemocněním    

Ordinační hodiny

PO 7:30 - 12:30
Ambulance
13:00 - 15:30
Sklerotizace
ÚT 7,00 -12,30
ambulance
13.00 -15,30
sklerotisace
ST 7:30 - 12:30
Ambulance
13:00 - 15:30
Ambulance
ČT 7:00 - 12:30
Chir. zákroky
13:00 - 15:30
Ambulance
7:00 - 12:30
Ambulance

Objednávka návštěvy

Objednávky přijímáme na telefonním čísle +420 48 510 10 30 nebo osobně v ordinaci.

Nejnovější aktuality

Pro zrušení vaší objednávky k vyšetření, zákroku, prosím , pište omluvu na mail: storno-objednavek@pospisilovakozni.cz

Dne 10.6.-14,6.24. neordinujeme.(dovolená)

Trvá stop stav v objednavani novych pacientu.